GSOMEM / GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı Duyurusu Hk.

  • ANASAYFA  / 
  • DUYURULAR  / 
  • Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı Duyurusu Hk.

Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı Duyurusu Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı kapsamında firmaların uzun süreli istihdam yaratmalarını teşvik etmek ve bu amaçla yapacakları ilave yatırımları fonlamak için toplam 70.000.000 Avro tutarındaki hibe desteği sunacaktır.

Bu Hibe Programı, Avrupa Birliği’nin “Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT)” tarafından fonlanan ve Dünya Bankası yönetiminde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) tarafından uygulanan ”Kayıtlı İstihdam Yaratma“ projesi kapsamında finanse edilmektedir.

Programın genel amacı;Türk vatandaşları ve mülteciler yararına, yüksek istihdam potansiyeline sahip, büyüyen ekonomik sektörlerde faaliyet gösteren ve Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin (GKSS)’in yüksek oranda görüldüğü ve aralarında Gaziantep’inde bulunduğu seçilmiş 24 ilde bulunan firmalar tarafından kayıtlı istihdam yaratma koşullarının iyileştirilmesidir.

Bu program kapsamında firma büyüklüğüne göre min. 15.000 avro ve max. 300.000 avro ya kadar projeler desteklenebilecektir.

Bu programdan faydalanmak isteyen üyelerimiz programın detaylarına  ve başvuru platformuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru:

Başvuru Rehberi ;  tkyb-hibe-programi-basvuru-rehberi.pdf (kayist.org)  

Başvuru Platformu; https://basvuru.kayist.org/Account/Signin/tr-TR?ReturnUrl=%2F  

 

Son başvuru tarihi: 28.02.2022 – 17:00

  • Programdan faydanlanmak isteyen üyelerimize önemle duyurulur.
 

TÜM DUYURULAR