GSOMEM / GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

BAŞKAN'IN MESAJI

BAŞKAN'IN MESAJI

BAŞKAN'IN MESAJI

GSO-MEM MESLEKİ EĞİTİMDE BÖLGEMİZE HİZMET VERECEK

Gaziantep bulunduğu coğrafya, gelişmiş sanayisi ve ticari hayatı itibariyle Türkiye ekonomisinde önemli yer tutması ve bölgenin cazibe merkezi olmasına bağlı olarak yoğun göç almaktadır.

Gaziantep’e özellikle göçle gelenlerin sayısının artmaya başlaması üzerine, Gaziantep sanayisindeki meslek kollarında uzmanlaşmaya gitmek üzere,  bir merkezin açılması gündeme geldi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) olarak ; merkezi Gaziantep’te bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansının destekleri ve Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliği ile 10 bin metrekare kapalı alan içerisinde; 20 atölye, laboratuvar ve 28 eğitim salonundan oluşan GSO Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ni (GSO-MEM)  kuruldu.

Merkezimiz sanayi ile işbirliği içinde “odaklı eğitimler” hazırlayarak istihdam oranlarının artırılmasını, ihtiyaç duyulan meslek kollarında düzenli eğitimleri verilerek, işletmelerin kalifiye personel sorunlarına çözüm üretilmesi gibi bir çok misyon üstlenen GSO-MEM, eğitimlerine hızlı bir şekilde başladı.

Merkezde sanayide çalışan mevcut personelin yanı sıra,

  • Meslek sahibi olmak isteyen gençler, kadınlar engelliler, göçle Gaziantep’e gelen ve dezavantajlı gurup olarak nitelendirilebilecek tüm işsizler;
  • Çeşitli meslek alanlarında kalifiye eleman sıkıntısı yaşayan işletmeler,
  • Hayat boyu öğrenme kavramını destekler nitelikte bireysel niteliklerini geliştirmek ve istihdam edilebilirliklerini artırmak isteyen kişiler,
  • Mevcut çalışma alanlarından memnun olmayıp farklı mesleklerde kendilerini geliştirerek daha fazla gelir elde etmek isteyen kişiler de eğitimler alabilecek.

GSO Mesleki Eğitim Merkezi, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra önümüzdeki dönemlerde ‘Sınav ve Belgelendirme Merkezi” olarak da hizmet verecektir.

Merkezimizin kurulmasında bize destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür eder; merkezin kentimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

 

Adnan ÜNVERDİ

GSO Yönetim Kurulu Başkanı