GSOMEM / GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

GSO’DAN YENİ İSTİHDAMDA BULUNACAK SANAYİCİLERE % 70 MAAŞ DESTEĞİ

  • ANASAYFA  / 
  • Haberler  / 
  • GSO’DAN YENİ İSTİHDAMDA BULUNACAK SANAYİCİLERE % 70 MAAŞ DESTEĞİ
GSO’DAN YENİ İSTİHDAMDA BULUNACAK SANAYİCİLERE % 70 MAAŞ DESTEĞİ
  • 28 EYL
  • 2020

GSO’DAN YENİ İSTİHDAMDA BULUNACAK SANAYİCİLERE % 70 MAAŞ DESTEĞİ

GSO-MEM’in, sanayicilerin ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirerek, imalat sanayisine ve ihracatın gelişmesine destek olmaya devam ettiğini dile getiren Adnan Ünverdi, “2021 yılında başlayacak yeni proje kapsamında, GSO üyesi işletmelere istihdam edecekleri çalışanlar için 6 ay boyunca yüzde 70 maaş desteği verilecek. GIZ ile birlikte yürütülecek proje ile eğitim alan kursiyerlerin Ocak ve Şubat ayından başlamak üzere, çalışan maaşının işverene maliyetinin yüzde 70’lik kısmı 6 ay boyunca proje tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Yaşanılan süreçte sanayicilere böylesi desteklerin verilmesinin önemli olduğunu kaydeden Adnan Ünverdi, şunları kaydetti:

“Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen uluslararası niteliğe sahip “COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi”ne de sahip olan GSO-MEM’den kursiyer talep eden firmaların www.gsomem.com.tr internet adresindeki formu doldurarak taleplerini iletmeleri gerekiyor. Salgının da etkisiyle zorlukların yaşandığı bu süreçte üyelerimizi bu destekten yararlanmaya davet ediyorum. Sağlanacak destek sanayicilerimizin personel ihtiyacının karşılanmasına ve iş imkânı oluşturulmasına katkıda bulunacak.”

 

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 


TÜM HABERLER